Жіночий алкоголізм і спадковість

Жіночий алкоголізм і спадковістьЗдоров’я малюка багато в чому зумовлює його доросле життя. Жіночий алкоголізм, впливаючи на здоров’я майбутньої мами, «збиває» з нормального ритму роботи її статеві органи і безпосередньо впливає на спадковість.

Алкоголізм мами і дитина

Зачаття дитини під дзвін келихів – загроза здоров’ю майбутньої дитини. Алкоголь здатний вражати не тільки статеві клітини, які тільки починають дозрівати, а й цілком нормальні. Наслідки непередбачувані – від легких порушень до серйозних органічних уражень органів і тканин малюка.

Критичним для розвитку плоду лікарі називають час від зачаття до перших трьох місяців вагітності. Ступінь ризику залежить від часу початку вживання алкоголю: чим раніше, тим потворніше можуть бути наслідки.

Порівняно недавно в медичному лексиконі з’явився новий термін. Його, як раз і породила алкогольна залежність у жінок синдром алкогольної фетопатії або алкогольний синдром плода (АСП). Він свідчить про характерні вродження у відхиленнях роботи, починаючи з центральної нервової системи та розвитку серця, до патології зовнішніх статевих органів. Алкоголізм у жінок призводить до низької маси тіла немовляти, затримок у розвитку. Таку дитину можна визначити за зовнішніми ознаками:

  • невелика голова;
  • звужені очі;
  • тонше, ніж зазвичай, верхня губа та ін.

Спадковість у дітей психічної неповноцінності від алкоголіків доведена. Відкритим залишається питання передачі пристрасті до алкоголізму. У науковому світі точиться суперечка навколо затвердження Плутарха, що, нібито, п’яниці народжують п’яниць.

Спадкові причини захворювання відображаються на здоров’я рідних активніше, ніж на інших.

Не тільки прямий алкоголізм у жінок може позначитися на дитині. Негативну партію першої скрипки можуть зіграти, як шкідливі звички, так і погані приклади батьків. Не соромтеся засуджувати батька чи матір за пиятику: дітям це запам’ятовується і вони роблять відповідні висновки.

Про це слід пам’ятати.

Будемо вдячні, якщо поділитися записом з друзями:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Карта сайту Alkogolizm