Симптоми алкоголізму у жінок

Симптоми алкоголізму у жінокАлкоголізм все більше вкорінюється в суспільстві. Жіночий алкоголізм, на жаль, в числі армії надмірно питущих. Статистика наркологічних клінік переконливо констатує, що жінок серед алкоголіків стає все більше. Проте не всі фахівці довіряють офіційними даними і вважають, що ситуація набагато складніша.

Справа не тільки в спотворенні звітності. Багато зневажають алкоголізм у жінок, тому ті не наважуються йти до нарколога, бояться розголосу і засудження. Це один з посилів, що пояснює, чому готові всією сім’єю «витанцьовувати» перед чоловіком алкоголіком і часто відвертаються від питущою жінки.

Багаті теж «стоять» на обліку нарколога

Приблизно так слід розуміти лікарів, коли вони коментують ситуацію, де п’яних більше – в бідних сім’ях або заможних. Деякі перекладають провину за пристрасть до алкоголю на мізерність сімейного бюджету. Інші стверджують, що володіють цифрами, які доводять, що пацієнтів у наркологів однакова кількість і тих, і тих. Різниця лише в якості напоїв. Але цим показникам відводять другу роль.

Алкогольна залежність у жінок формується переважно кількістю випитого. З появою стійкого потягу до алкоголізму клінічна картина у всіх хворих вимальовується однакова.

Алкоголізм жіночий: симптоми

Ніхто на початку захворювання не згоден визнавати себе хворим – характерна позиція будь-якого алкоголіка. Алкоголізм жіночий на цьому етапі нічим не відрізняється від чоловічого. Риторика незмінна: захочу – кину пити. Поки мова йде про пиво і келишок легкого вина.

Але, як відомо, не людина керує свідомістю, а алкоголь, який потрапив в організм. Вміщені в ньому рецептори в міру накопичення токсинів змінюють структуру і поступово перестають реагувати на природні подразники. Організм потребує алкоголь ззовні. Ця потреба має зовнішні ознаки:

  • вдень жінка виглядає пригніченою;
  • може «вибухнути» на рівному місці;
  • може раптово розплакатися;
  • під «гарячу» руку можуть потрапити навіть діти.

Колишні способи заспокоєння вже не спрацьовують. Спиртне на якийсь час розставляє все на свої місця. При цьому лінія наливу в келишок постійно піднімається і змінюється його вміст градусами вище.

З цього моменту пристрасть до спиртного вже не приховати, оточуючі починають розуміти – проявляється жіночий алкоголізм. Він обумовлений змінами в діяльності основних внутрішніх органів, серця і нервової системи.

До речі, у жінки може змінитися хода. Це пов’язують з ураженням периферичних нервів, від чого можуть виникати поколювання тіла і по ньому починають «повзати мурашки», але їх відчуває тільки хвора.

До цього моменту лікування можливе в домашніх умовах, в стаціонарі досягається безсумнівний ефект.

Набагато складніше «зняти» психологічну залежність. Але і ця проблема вирішується. Важливо не тягнути до останнього шансу, а почати діяти відразу ж, як тільки з’являються перші ж симптоми захворювання.

Будемо вдячні, якщо поділитися записом з друзями:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Карта сайту Alkogolizm