Діти алкоголіків

Діти алкоголіківПодальше здоров’я дитини закладається ще під час формування статевих клітин її батьків. На здоров’я впливає так само внутрішньоутробний розвиток і пологи. Те, яких звичок дотримуються його батьки, як вони поводяться під час вагітності та пологів, накладає відбиток на все подальше життя людини.

Ні для кого не секрет, який негативний вплив на здоров’я дитини надає тютюн і алкоголь. Винні спирти впливають на репродуктивні клітини батьків, стан плода і є причиною хворого і слабкого потомства. І все-таки існує ймовірність того, що дитина народиться здоровою. Однак у такому випадку на його подальший розвиток накладе відбиток навколишнє середовище. Дитина, яка виховується в нездоровій обстановці, приречена на безліч психологічних проблем у майбутньому, які будуть їй заважати на протязі всього життя. Пияцтво батьків ніколи не проходить безслідно, травмує або здоров’я, або психіку, або і те, і інше. Таким чином, на здоров’я дитини впливає два основних фактори: соціально-психологічний і біологічний.

Алкоголь здатний зруйнувати здоров’я і психіку людини на будь-якому етапі розвитку. Ця токсична речовина викликає безліч необоротних порушень в організмі, калічить людину. І якщо дорослі алкоголіки самі прирікають себе на подібне існування, то в чому ж винні їх діти? Розглянемо такі актуальні проблеми, як захворювання потомства у алкозалежних батьків і подальше життя дітей хронічних алкоголіків.

Навіть багато століть тому, коли медицина не досягла таких результатів, як зараз, відомий вчений Гіппократ писав, що пияцтво – це причина хворобливості і слабкості дітей. І був абсолютно правий. У наш час, коли алкоголізм детально вивчений, виявлено безліч негативних наслідків, які проявляються у дітей. Згубний вплив алкоголю на організм і його отруйний вплив складно недооцінити. Фактично, алкоголь здатен зруйнувати все життя дитини.

Багато досліджень показують, що найбільш згубний вплив на дитину має сімейний алкоголізм. Більшість вчених навіть вважають алкоголізм спадковим захворюванням. Але відомий американський дослідник Гудвін, який присвятив своє життя вивченню алкоголізму, стверджував, що, незважаючи на сімейний характер алкоголізму, його все-таки не можна вважати спадковою хворобою. Найчастіше алкоголізм обумовлений саме неправильним вихованням в сім’ї.

Негативний вплив на дитину починається з з’єднання п’яного сперматозоїда і п’яною яйцеклітини, під час формування плоду. І якщо батько бере участь тільки в зачатті, то мати виношує дитину всі 9 місяців. Тому для здоров’я майбутньої дитини погано, коли п’є його батько, проте пияцтво матері в сто разів гірше. Наприклад, вже доведено, що кожна шоста дитина, яку зачали у п’яному стані, народжується мертвою. У Бразилії навіть існує спеціальне визначення – «діти карнавалу». Так само таке явище зустрічається в давньої міфології: єдиний неповноцінний і потворний бог Олімпу, Гефест, був зачатий Зевсом у п’яному стані.

Доведено, що питуща мати не може народити здорову дитину. У 20-му столітті було проведено ряд експериментів: більше 3 тисяч жінок, які лікувалися в лікарнях від хронічного алкоголізму, підлягали різним дослідженням на здоров’я. Результати були невтішні:

  • у 795 обстежених жінок був завчасно виявлений клімакс;
  • 545 з них страждали від порушення менструального циклу;
  • приблизно у 400 хворих були виявлені різні серцево-судинні захворювання;
  • 319 жінок володіли хворобами шлунково-кишкового тракту;
  • у 328 жінок було виявлено хвороби печінки і приблизно стільки ж страждали від хвороб сечостатевої системи.

Таким чином, понад 80 відсотків досліджених жінок страждали від різних хвороб і соматичних порушень. Очевидно, що такі жінки не можуть мати повноцінне потомство і стати хорошими матерями. І це враховуючи, що досліджували здоров’я жінок дітородного віку. Приблизно половина з них почала регулярно випивати у віці 20 років, решта ж страждали від алкоголізму з дитинства, і придбали цю залежність від своїх питущих родичів.

Які діти народжуються у батьків алкоголіків?

Які діти народжуються у батьків алкоголіківНезважаючи на те, що пряме успадкування алкоголізму досі не доведено, у більшості дітей в питущих сім’ях спостерігаються різні відхилення і патології. Вони не тільки небезпечні для здоров’я, але й можуть сприяти появі алкогольної залежності в подальшому. Це є результатом патологій центральної нервової системи, які проявляються в нестабільності настрою, підвищенні дратівливості і запальності, емоційній нестійкості. Якщо дитина, яка народилася в питущій сім’ї, спробує алкоголь, то їй буде важко від нього відмовитися, адже він покращує її постійно поганий настрій і самопочуття, допомагає забути про проблеми.

Не краща ситуація з розумово неповноцінними дітьми, які часто народжуються в подібних сім’ях. Від природи вони дуже схильні до впливу ззовні, легко підкоряються думці інших, не володіють «гальмами». Такі діти швидко потрапляють під негативний вплив компаній у дворі, починають рано пити і курити, що б бути як всі і не відрізнятися, і з часом стають справжніми алкоголіками.

У матерів, які страждають від алкоголізму 2 або 3 стадії, часто народжуються діти з більш серйозними порушеннями центральної нервової системи: судомними нападами, епілепсією.

Великі дослідження провів ще в 19 столітті французький психіатр Морель. Він досліджував 4 покоління спадкових алкоголіків і дійшов висновку, що алкоголь є причиною виродження роду. Уже в першому поколінні питущої сім’ї спостерігалося істотне зниження моралі, а вже в четвертому поколінні діти страждали від розумової відсталості та інших патологій.

Вплив алкоголю на грудних дітей


Вплив алкоголю на дитину у багато разів більше і небезпечніше ніж на дорослого. Той же алкоголізм в ранньому віці розвивається швидше і з більш тяжкими наслідками. І чим раніше дитина спробує алкогольні напої, тим гірше. Алкоголізм може з’являтися навіть в грудному віці і передається з молоком матері. Більш того, деякі матері, які не страждають від алкоголізму, в силу свого нерозуміння майбутньої проблеми можуть давати дитині алкоголь з їжею, що б вона була спокійніше. Приміром, раніше немовлятам давали м’якуш хліба змочений в пиві, так як він чинив заспокійливий і снодійний ефект на дитину.

Дуже маленькі діти настільки сприйнятливі до алкоголю, що він може проникати в їх організм навіть через шкіру. У медицині відомі випадки, коли маленькій дитині робили компреси і обтирання спиртом і в результаті він страждав від важкого отруєння алкоголем.

Від таких процедур, насамперед, можуть бути і опіки ніжної дитячої шкіри.

Вплив алкоголю на організм підлітка

Вплив алкоголю на організм підліткаУ шкільному віці у дітей алкоголіків спостерігається підвищена стомлюваність, часті головні болі, порушення сну, нічні страхи і кошмари. Вони полохливі, постійно напружені, емоційно нестійкі, часто бувають у поганому настрої. Багато дітей страждають від фізичних порушень. Дітям з питущих сімей важко сконцентруватися на чомусь одному, часто вони страждають слабоумством різного ступеня важкості. Тому їм буває нелегко вчитися, спілкуватися з однолітками і жити нормальним життям.

Діти алкоголіків часто бувають конфліктними, впертими, не йдуть на контакт, схильні до неадекватних вчинків. Не рідко вони в ранньому віці йдуть з дому, рано починають вживати алкогольні напої та вести неправильний спосіб життя.

Так само на появу раннього алкоголізму впливає обстановка в сім’ї. Вони постійно присутні і бачать, як їхні батьки розпивають спиртні напої. Так, свідомо і несвідомо, дитина долучається до алкоголізму і сприймає його не як погану звичку або захворювання, а як нормальне явище, часом навіть необхідне для життя. Дитина, спостерігаючи за поведінкою батьків, які є для нього найдорожчими людьми, починає сприймати їх поведінку як еталон, успадковує і наслідує їх спосіб життя. Не дивно, що в таких сім’ях у дітей часто спостерігається ранній алкоголізм, причому першу чарку їм дає саме мати або батько.

Часто в таких неблагополучних сім’ях дитина погано харчується і не отримує достатню кількість вітамінів, які потрібні для її повноцінного розвитку. Внаслідок цього вона не може своечасно розвиватися, у неї знижується імунітет, і часто виникають інфекційні захворювання.

Алкоголізм батьків і його вплив на дітей

Батькам завжди приємно помічати в поведінці своїх чад власне «я»: ну, вилитий тато (або мама, залежно від ситуації). «Калька» у поведінці дітей питущих батьків – не завжди привід для радості.

Алкоголізм батьків частіше надає прямий вплив на дітей, і вони від цього страждають більше дорослих.

Порушений психологічний розвиток дітей потребує втручання дорослих, оскільки психологічні «перекоси» в дитинстві можуть залишити серйозні наслідки на все життя.

Порушена психіка тримає дитину в постійній напрузі, штовхає на осуджені в суспільстві вчинки, як, наприклад, постійна брехня. З часом дитина помічає, що його використовували як «стабілізатора», здатного стримувати батьківський апетит до алкоголю. Але щось не спрацьовувало і «контакти» з чаркою тільки посилювалися, а ставлення до дитини залишалося на «нулі». Або навпаки, його дошкуляли надмірною увагою.

Таким чином, алкоголізм очима дітей представляє дійсність зі значними заломлення. Він спочатку не сприймається, як у дорослих – спосіб розслабитися, «залити» горе в горілці і т.п. Більше того, алкоголь безпосередньо впливає на розумовий розвиток дитини, що активно проявляється в шкільні роки і залишається на все життя.

Розумова відсталість, загальмований психічний розвиток дітей та інші наслідки сімейних п’янок – занадто дорога розплата за алкоголізм батьків.

Поведінка, властива дітям в питущих сім’ях

Відомо, діти алкоголіків в подальшому житті обирають один з наведених нижче типів поведінки:

  1. «Героїчна натура». Дитина бере на себе роль батька і звалює на себе всі клопоти, з якими вони не можуть впоратися. Стаючи в ранньому віці господарем у будинку, дитина позбавляється дитинства, що негативно позначається на його психологічному розвитку.
  2. «Витати в хмарах». Така дитина тікає від усіх проблем в уявний світ, так як їй незатишно в реальному житті. Вона не прагне вирішувати свої проблеми, рухатися, розвиватися. Головне для неї – це сховатися.
  3. «Крайній». Дитина страждає від безпідставного гніву п’яних батьків і завжди залишається винною. Це може стати причиною комплексу неповноцінності, провини, заниженої самооцінки, негативно позначитися на подальшому житті.
  4. «Мені можна все». Вкрай розбещені діти, яким батьки, щоб загладити свою провину, дозволяють робити все, що завгодно. Таким дітям дуже важко жити і спілкуватися з оточуючими, так як вони не виховані, не знайомі з міжособистісним етикетом і правильною поведінкою в суспільстві.

Згідно зі статистикою, діти в питущих сім’ях дуже схильні до безшлюбності та наркоманії. Таким дітям важко вступити в шлюб, так як вони не підготовлені до соціальних відносин і занадто романтизують подружжя. В результаті неблагополучної атмосфери в сім’ї у дитини розвиваються численні комплекси, низька самооцінка, що заважає їй адаптуватися в подальшому житті. Спроби дитини з неблагополучної родини приховати свої проблеми і жити нормальним життям, схожі на замкнуте коло. Розірвати його і знайти вихід може тільки досвідчений психотерапевт або психолог. Своєчасний похід до фахівця може виправити ситуацію і допомогти алкоголіку і його дітям жити повноцінним життям.

Будемо вдячні, якщо поділитися записом з друзями:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Карта сайту Alkogolizm