Алкогольна епілепсія – вершина піраміди алкоголізма

Алкогольна епілепсіяП’ють багато, п’ють скрізь і в кожній країні. Статисти з абсолютною точністю можуть сказати, хто і скільки. Ні, вони не приставали і не пристають до кожного перехожого, «дихни»! Вони користуються, так званими, середніми показниками.

Відкинувши національні ознаки та адреси місць дислокації «зеленого змія», вони підрахували, що в середньостатистичному суспільстві, в тій чи іншій мірі, присутні не просто алкоголіки. Як правило, прошарок від одного до двох відсотків – люди з ознаками епілепсії.

Давайте підрахуємо, у скількох людей зустрічається алкогольна епілепсія у фізичних величинах серед слов’янських народів.

Скільки їх, хворих, на вершині піраміди, наприклад, в Україні?

В Україні до кінця серпня поточного року налічувалося близько 45,5 млн. чоловік. За статистикою, від одного до двох відсотків – епілептик.

Один відсоток від загальної кількості, складе 45 тис. чол. Відповідно, самі підрахуйте, скільки становить два відсотки. А краще – п’ять!

Чому п’ять відсотків?

Приблизно таку кількість людей переживає судомні напади, як мінімум, раз у житті. Захворювання проявляється на тлі високої температури при затяжних хронічних захворюваннях алкоголізмом. До речі, у хронічних наркоманів таке ж співвідношення.

Статисти разом з ученими зробили висновок, що кожен п’ятий, що пройшов хоча б через один напад, з часом занурюється в епілептичний вакуум. Тобто поряд з одним хворим – четверо цілком здорових людей, які могли б і повинні допомогти потерпілому.

Виходячи з такої бази даних, можна для наочності вибудувати піраміду, в основі якої 45 міліонів, а на вершині – не менше 45 тисяч.

Не мало!

Алкогольна епілепсія

Її характеризують, як результат важкої форми алкоголізму. Прикметною ознакою є непередбачувані сплески судомних нападів. Людина спочатку непритомніє. Помітно блідніша обличчя, переходячи в синюшні тони. Під час припадків із рота виділяється піна. Часто турбує блювота. У припадку хворий може прикусити язика.

У свідомість він повертається після закінчення судом. Напади так «вимотують» організм, що після них людина повністю «відключається» і спить до декількох годин.

Люди, які відносяться до статистичної четвірки здорових людей, яких оминула ця хвороба, повинні пам’ятати, що якщо хтось із них хоча б один раз потрапить під такий удар, напад буде не останній. Перший епілептичний напад відкриває початок хронічно повторюваному періоду, коли вони з’являються, не залежно від того, прийняв хворий «стопочку на груди» чи ні.

Фахівці пояснюють стан хворого в такому періоді, як наслідок радикальних змін в головному мозку через затяжні застіль протягом тривалого періоду. Алкоголь у стані запоїв питущої людини запускає патологічний процес в центральній нервовій системі, який згодом стане загострюватися навіть при відсутності алкогольних дозаправок.

Перемикають мозок на «роботу» в такому режимі два попередника:

 • великий алкогольний стаж;
 • вживання денатурату і алкогольних сурогатів.

До суб’єктивних факторів можна, певною мірою, віднести травми черепа, прояви нападів атеросклерозу і наслідки перенесених інфекційних захворювань.

Симптоми алкогольної епілепсії

Симптоми алкогольної епілепсіїЕпілептичні сплески пов’язують з реакцією клітин головного мозку. Дорослій людині необхідний сильний поштовх:

 • алкогольна абстиненція;
 • важка травма черепа.

Хвороба небезпечна тим, що згодом вона може заявити про себе і на здоров’ї дітей. У поведінці дитини це може виникнути внаслідок реакції надмірного збудження на роздратування, особливо при високих температурах організму. Приблизно 1-2% дорослих з підвищеною активністю клітин центральної нервової системи отримують прямий удар епілепсії без явних причин.

Дорослі повинні дуже дбайливо ставитися до свого здоров’я. Якщо хтось із них вже переніс хоча б один удар епілепсії, шістьом спадкоємцям з сотні передвіщена дорога по стопах батьків. Якщо епілепсію перенесли і батько, і мама, число потенційних хворих збільшується вдвічі.

Алкогольна епілепсія пов’язана з такими симптомами:

 • непритомність і втрати свідомості;
 • судоми;
 • пекучі болі;
 • відчуття здавлювання, скручування м’язів кінцівок.

При запущених формах захворювання епілептичні напади через короткі проміжки часу можуть відновлюватися знову і знову. Деякі алкоголіки вранці наступного дня відчувають печіння в кінцівках без судом.

Особливості епілепсії:

 1. Деякі алкоголіки, ігноруючи лікування, включивши всю свою силу волі, кидають пити, а через кілька діб впадають в епілептичні припадки.
 2. У періоди нападів виникають галюцинації, властиві алкоголікам.
 3. Після нападів можуть збільшуватися ознаки синдрому відміни:
  • галюцинації;
  • порушення сну;
  • подальше прогресування алкогольного делірію – маячня, озноб, підвищення температури.
 4. Хворий стає більш злісним, образливим, прискіпливим, знижується увага, проявляються інші ускладнення деградації особистості.

Кожен сплеск прояву хвороби надзвичайно небезпечний. Хворий може впасти і травмуватися, захлинутися під час блювоти і втрати свідомості. У таких випадках відстрочка звернення за медичною допомогою може привести до непередбачуваних наслідків.

Крім травм хвороба небезпечна впливом на психіку алкоголіка. Він відповідає ступеню захворюваності алкоголізмом: судження хворих поверхневі, коло інтересів звужується, робочі навички послаблюються. Для алкоголіків, які допилися до епілептичних припадків, втрачається сенс трудової дисципліни. Вони починають скандалити, влаштовують побоїща вдома і в громадських місцях. Посилюються депресії з бажанням «четвертувати» себе і покінчити з життям. Спочатку, це сприймається, як гра на публіку, але з часом бажання алкоголіка перейти від імітації до реалізації загроз посилюється.

Як одне з джерел суїцидних устремлінь, лікарі називають втрату морально-етичних засад, а також розвивається і посилюється з роками на тлі тривалих запоїв почуття неповноцінності.

6-10-річні тортури організму алкоголем в 25-45 років можуть привести людину до епілептичних нападів. Відомі випадки, коли вони наздоганяли питущу людину вже через кілька років. Час до настання хвороби залежить від фізіологічних і фізичних особливостей організму кожної людини. Тому сказати, через яку кількість нападів, епілепсія у тої чи іншої людини перейде в стадію хронічного захворювання, жоден лікар не вирішиться. Першопричиною є органічні ураження головного мозку через токсичного отруєння організму.

Епілепсія: етапи регресу

1. Судоми

Учені звернули увагу на зміни функціонування центральної нервової системи при судомних, аномальних скороченнях м’язів і несвідомих рухах тіла і з’ясували неприродну електричну активність в мозку. Причому, встановлено, що судоми не завжди є свідченням присутності епілепсії. Природа деяких видів розладів ніяк не пов’язаних з епілептичними нападами, залишається до кінця не вивченою.

Зазвичай діагноз ставиться, на підставі періодичних нападів судом на тлі тривалих запоїв за сукупністю ознак і характерних клінічних проявів. Лікарі це діагностують, як один з видів радикальних змін у мозку. Але в цій області вченим належить відкрити ще не одну поки закриту сторінку в медицині, оскільки не всі витоки захворювання вивчені. Не дивлячись на багаторічний стаж спостережень за нападами, які колись у народі називали «падучою хворобою», а тепер коротким науковим терміном «епілепсія», досі її визначають за первинними ознаками поведінки хворого.

2. Епілепсія або судомний припадок

Так називають схильність людини до епілептичних судом. Визначення застосовують у випадках видимих і легко пізнаваних припадків несвідомих сутичок всього тіла, судомних нападів. Визначення не зовсім точно характеризує внутрішній стан хворого. Деякі фахівці вважають, що фраза «судомний припадок» використовується деякими фахівцями для більш м’якого сприйняття хворим і його родичами діагнозу «епілепсія». Іншими словами, і те, й інше визначення слід сприймати, як вид кулі збоку.

3. Припадки неепілептичні

Їх ще називають псевдосудорогами. Якщо розглядати процеси, що відбуваються в головному мозку, то аномальної електричної активності в ньому на цій стадії виявити навряд чи вдасться. Але її можуть спровокувати психологічний сплеск або стрес. Такі, разові, судоми, здатні виникнути навіть при зниженні цукру в крові. Якщо вони були помітні ще з дитинства, при дотриманні режиму, молодий організм сам зможе впоратися з недугою ще до першого шкільного дзвінка.

Щоб визначити, чи потрібно медичне втручання, необхідно провести ретельне дослідження рецидиву.

4. Типи епілепсії

Хворий з ознаками епілепсії повинен обов’язково пройти медичне обстеження з метою уточнення масштабів розвитку хвороби та її особливостей. За результатами обстеження визначається тип епілепсії. Його потрібно знати для правильного призначення схеми лікування хворого, бо епілептичні припадки щоразу можуть змінюватися. Тому вкрай важливо, щоб невролог точно визначив тип епілепсії:

 • ідіопатична: без прояву очевидної причини;
 • криптогенная: причина існує, але вона не визначена;
 • симптоматична: вторинна виявлена причина;
 • генералізована: головний мозок «всім складом» бере участь у прояві нападу;
 • фокальна: приступом «диригує» якась одна частина головного мозку.

Залежно від того, який тип епілепсії встановить фахівець, визначається перелік і порядок лікувальних процедур.

Перша допомога при епілепсії

1. Загальні рекомендації

Перша допомога при епілепсіїДля сторонньої людини напад епілепсії раптовий і лякаючий.

Хворий відчуває попередні симптоми. Йому стає холодно або жарко. Змінюються зорові відчуття: з’являються різні «точки» або «фігурки», порушується координація розмірів речей, з’являються слухові галюцинації, може різко змінитися настрій, піднятися апетит або посилитися спрага.

Людина може голосно крикнути, впасти і знепритомніти. Крик викликається спазмом голосової щілини і судорожними скороченнями грудних м’язів.

При прояві перших ознак нападу треба:

 • підстрахувати людини і не дати йому впасти;
 • вести себе спокійно і не блокувати судоми;
 • не хватати за руки або ноги;
 • простежити, щоб місце падіння не загрожувало здоров’ю або життю хворого;
 • особливу увагу слід приділити голові: прибрати предмети, якими хворий може травмуватися;
 • розстебнути одяг і розслабити пояс;
 • покласти голову набік, щоб не запав язик;
 • при блювотних судомах повернути все тіло набік;
 • не варто намагатися розімкнути щелепи хворого руками, а вставити між ними якийсь плоский або інший предмет, обмотаний рушником або хоча б серветкою.

Судоми пройдуть самі по собі через кілька хвилин. Після нападу хворому слід дати можливість «відійти» від нього і гарненько виспатися. Часто після нападу хворий відчуває «помутніння» свідомості і слабкість в організмі. Хвилин через п’ять або, максимум через півгодини, людина «повертається» в себе і йому можна дозволити встати з ліжка.

Якщо епілептичні напади тривають більше, ніж 30 хвилин або періодично повторюються, необхідно звернутися до лікаря. Відвідування невропатолога після нападу обов’язково.

2. При легких проявах, абсансах

На французькому слово «absence» означає малі припадки. У медицині – один із симптомів нападу епілепсії, коли свідомість раптово вимикається на короткий час: людина «завмирає», без емоцій на обличчі спрямовує погляд кудись перед собою з повною відсутністю реакції на зовнішні подразники. Такий стан триває лічені секунди, після чого повністю відновлюється психічна діяльність людини.

Через свою короткочасність секундні напади, як правило, протікають непомітно для оточуючих. Якщо хтось помітив такі зміни в поведінці людини, краще його не чіпати і почекати, поки напад пройде, і людина сама прийде в себе.

3. При психомоторних сплесках

Вони супроводжуються поведінкою людини «на автоматі». Хворий перестає усвідомлено контролювати свої рухи і сприймає те що відбувається навколо, як у кривому дзеркалі, з викривленнями. З’являється відчуття страху та незрозумілі відчуття.

Такий стан людини, що страждає від епілептичних припадків, на практиці зустрічається досить часто. На жаль, після його завершення може розвинутися амнезія з характерними ознаками закінчення нападу епілепсії.

Лікування

Алкогольна епілепсія – захворювання, від якого можна позбутися. Перш за все, позбавленню допомагає відмова хворого від спиртного.

Якщо питуща людина, раз прийнявши рішення не пити, стримає слово, з’явиться шанс, що напади епілепсії не повторються. А якщо хворий спробує обдурити і лікарів, і родичів, напади епілепсії не тільки залишаться, а ще й почастішають і почнуть повторюватися серіями, тому що обдурити власний організм не реально.

Продовження отруєння головного мозку алкоголем, настільки посилює негативні процеси, що згодом реальний відмова від спиртного вже не допоможе позбутися алкогольних епілептичних нападів.

Як би не розвивалися події, при прояві перших же ознак епілептичних припадків краще показати хворого лікаря. Чим раніше почнуться лікувальні процедури, тим більше шансів на позитивний результат. Для лікування алкогольної епілепсії потрібно досить багато часу. Іншого варіанту немає, тому що зупинка процедур на півдорозі обертається ще більш тяжкими відкатами в бік погіршення здоров’я.

Рідні та близькі повинні допомогти хворому відмовитися від «зеленого змія», витримати режим оздоровлення. Не прийнятні жодні застереження і відступу.

Немає сенсу додавати до лікувальних процедур перегляди відеофільмів і роликів з інтернету з сюжетами страхітливих наслідків алкогольної епілепсії. «Страшилки» здатні надати очікуваний ефект тільки на здорову людину. Порушення в головному мозку хворої людини блокують його можливості реально оцінювати ситуацію і не дозволяють зрозуміти, що це стосується хворого, тобто його особисто.

Шансів на повне позбавлення від наслідків епілепсії мало. Але надія на максимальне відновлення процесу мислення дуже висока. Дорогу до одужання розчищає повна відмова від спиртного. Процес повернення до нормальної працездатності функцій організму, насамперед, залежить від особливостей організму і дотримання режиму лікування.

Другою важливою умовою досягнення позитивного ефекту, є негайне звернення за медичною допомогою і бездоганне дотримання режиму лікування.

У всіх спеціальних виданнях і публікаціях обов’язковою умовою повного одужання називається одне – повна відмова від спиртного.

Якщо біда ще не оселилася в організмі, зробіть все, щоб це не сталося. А якщо це вже доконаний факт, знайдіть сили зробити крок до повернення в русло нормальних відносин з рідними, друзями і оточуючими людьми.

Давайте спільними зусиллями приберемо вершину піраміди і зменшимо її, максимально наблизивши суспільство ближче до ідеального – без вад і шкідливих звичок.

Будемо вдячні, якщо поділитися записом з друзями:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Карта сайту Alkogolizm